Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pěstounské rodiny dráždí politici!

28. 03. 2014 11:00:00
Politiky dráždí pěstounství, může to prý být dobrý byznys.... Až desetitisíce korun měsíčně, které stát měsíčně vyplácí pěstounům pečujících o více dětí, některé politiky dráždí. Podle nich to bývá výhodný byznys. Poslanec soc. dem. Jaroslav Foldyna se obává, že ke zneužívání dávek na pěstounskou péči může docházet zejména v početných rodinách...

Skončil den, stejně náročný jako ten včerejší a taky předvčerejší, jak už to v početných náhradních rodinách bývá.

Teď bychom mohly začít vyčíslovat co všechno se musí vecpat do běžného odpoledne v rodině s pěstounskými dětmi, které ani zdánlivě nepřipomínají zdravé, klidné, bezproblémové a poslušné miláčky, které kam usednou tam zdobí.

To bychom se ale opakovaly pořád dokola. Nechceme se obhajovat!

Moc rády bychom pro změnu napsaly něco krásného, milého a snad i smysluplného jako dříve, když jsme popisovaly naše rodinné historky, mnohdy až neuvěřitelné zato úsměvné a pravdivé.

Copak ale můžeme?

Kdykoli si sedneme k počítači a srovnáme si v hlavě události předešlých dní, stojící za zaznamenání, narazíme na nějaký hanlivý titulek v novinách, zpochybńující naší péči o svěřené děti.

A tak místo úsměvných peripetií, které by čtenáře pobavily a hlavně informovaly o skutečném soužití s dětmi, tolik jinými než jsou ty, co se nám kdysi narodily, píšeme pořád dokola reakce na útočné a jízlivé články v médiích.

To snad ani není možné, proč tak najednou? Co k sakra děje?

Několik let pěstounské péče nestála nikomu za povšimnutí, kdejaký toulavý pejsek měl v médiích větší prostor než odložené děti a teď se na nich chce kdekdo zviditelnit. Že by snadná cesta na výsluní?

Co je vlastně skutečným cílem podobných článků?

Víte to někdo?

Má snad pěstounská péče na přechodnou dobu, kdy děti po pár měsících musí chvilkovou rodinu opustit a putovat zas dál, plně nahradit tu klasickou, neboli dlouhodobou, kde mají děti šanci zůstat až do dospělosti?

Je těžké tomu věřit!

Je skutečně někomu trnem v oku, že to pěstouni nedělají pouze jako dobrý skutek a na živobytí si prostředky neshání ve svém volném čase jiným způsobem?

Myslíme že ano. To bude nejspíš trefa do černého!

Mají vůbec pěstouni starající se o více dětí, z nich jsou některé zdravotně rizikové či výchovně těžko zvládnutelné, volný čas?

Na tuhle otázku si dokážeme odpovědět sami. Ne, nemají!

Volný čas se počítá na minuty a je opravdu vzácný.

Pěstounství jako byznys! No nazdar, to jsme to dopracovali!

Pane poslanče, vás by jsme chtěli mít doma .

Vlastně proč ne? Přijďte a podívejte se jaké to je, starat se o děti s ADHD, CAN, ústavní deprivací...

Jen nevíme jestli by jste to ustál . Ono, není byznys jako byznys.

A teď ty "velký prachy":

Tři děti v PP, to je 20.000,- Kč hrubého

Děleno 30 dny je 666,66,- Kč

Děleno 24 hod. 27,77 ,- Kč za hodinu na 3 děti

Děleno 3 dětmi 9,25 ,- Kč na hodinu na jedno dítě

Co na to říkáte?

Dále příspěvek na dítě do 6let částka 4650,-

Děleno 30 dny je 155,- kč na den na dítě na stravu, ošacení, škola, spoření, léky. ... atd.

Dítě do 12let 188,- kč

dítě do 18let 215,-kč

... no není pěstounství byznys?

Naší odměnou, kromě těch 15 tisíc čistého, které nám stát při péči o tři děti vyplácí jako honorář je pocit, že nás osud těch nejpotřebnějších nenechal v klidu a nemuseli být rozděleni sourozenci pro které by to byla další zbytečná ztráta a psychická zátěž.

Na tom bychom se mohli shodnout, pane poslanče, nemyslíte?

Další odměnou by nám mohlo být dobré společenské postavení, ale opak je pravdou.

Díky podobným titulkům v novinách, jako je ten Váš, nebude už dostatek dalších rodin ochotných přijmout sourozenecké skupinky ani děti s handicapy .

Kdo by se dobrovolně nechal pranýřovat?

Po našich domech (a věřte, že se o žádné paláce nejedná) se každý den rozptýlí několik neřízených střel, které udržet v klidu je téměř nemožné. U hyperaktivních a mentálně retardovaných dětí to není nic neobvyklého. Nesmíte hledět na nesplnitelné cíle, jako třeba stále čisté záchodové prkýnko a přilepené pantofle k podlaze lepící od rozlité šťávy nebo odložené plínky v šesti letech dítěte.

Stokrát opakované a přesto nevyslyšené žádosti vás musí nechat v klidu, protože stejně není možnost jak docílit jejich naplnění.

Víme dobře, že děti se netrestají .

A tak naší jedinou zbraní je domluva a nekonečná trpělivost a víra že láska skutečně hory přenáší.

A tak je ten, podle vás dobrý byznys, načichlý nesmyslnými a hlavně neodbornými a laickými úsudky,

nevědomostí atd.

Pokud je vám proti srsti příbuzenská pěstounská péče, kde poukazujete na nešvary, kdy bydlí prarodiče s biol. rodiči pod jednou střechou, tak snad existují kontrolní orgány jako je OSPOD, které k pěstounům docházejí a toto by měly řešit.

Jestliže stát (a vy jste jeho představitelem) není schopen ohlídat takto jednoduchou věc a raději budete plivat špínu na všechny pěstouny, je někde něco špatně a v našich rodinách to opravdu nebude.

Víte co se stalo?

Každý, s prominutím hňup se po nás vozí, každý myslí, že máme z dětí zlatý důl.

I díky vám.

Kde jsou články o PP, která připravila tisíce dětí do života, kde jsou titulky s tučným nápisem o podrazu MPSV na pěstouny s více dětmi, kteří přijali děti za jiných podmínek a teď jsou v pasti, o tom se nikde nedočtete a právě toto je důležité pro přijetí sourozeneckých skupin a dětí s postižením.

Proto Vás a vám podobné žádáme:

Nechte nás v klidu vykonávat naší práci. Starat se o děti, řešit jejich problémy, šrámy na duši a učit je krok za krokem být alespoň trochu soběstačný. Na to potřebujeme čas hlavně klid a v neposlední řadě i ty peníze, které nám pořád dokola vyčítáte.

Rádi se vrátíme k běžným starostem i radostem, které tato náročná a jistě i potřebná práce přináší a uděláme vše proto, aby jsme i takto komplikované děti připravili pro život.

Věřte, že tím prospějete nejvíce, protože díky novým zájemcům o dlouhodobou pěstounskou péči, bude kam posílat děti od kolegů profíků. Jedině tak to můžeme společně zvládnout.

P.S.

Kolik prosím máte dětí v NRP, pane poslanče?

Autor: Madla a Vlaďka | pátek 28.3.2014 11:00 | karma článku: 30.17 | přečteno: 1823x

Další články blogera

Madla a Vlaďka

Milý anonyme.

Tak a je to tady... Až dodnes jsem myslela, že mne všichni milují nebo alespoň jim nevadím (jo, jo, jsem naivní a hloupá, vím). Někomu vadím a zřejmě hodně.

6.4.2017 v 18:14 | Karma článku: 24.42 | Přečteno: 1046 | Diskuse

Madla a Vlaďka

Pěstoun - (aby nebyl) osamělý vlk.

Dlouhodobá pěstounská péče ( DPP)nepříbuzná je ze všech typů náhradní péče nejkomplikovanější, nejsložitější, nejdéle trvající, troufám si říci i nejtěžší.

26.3.2017 v 13:44 | Karma článku: 24.71 | Přečteno: 793 | Diskuse

Madla a Vlaďka

Opravdu je to v jeho zájmu?

Tento příběh ke mně přišel sám, ale jeho aktéry znám a pláču bezmocí nad šíleným světem, nad tupě vykonávanými zákony, nad nevidomým maličkým uzlíčkem, který mohl vidět celý svět...

23.3.2017 v 21:20 | Karma článku: 26.82 | Přečteno: 1058 | Diskuse

Madla a Vlaďka

"Ostatní maminky to vždycky zvládnou"

Nejsme už dávno ti co pomáhají a zaslouží si uznání. Nejsme ani ti, kterým je třeba pomáhat. Neděláme to zadarmo, tak žádné ohledy! Jsme dlouhodobí pěstouni.

22.3.2017 v 12:41 | Karma článku: 37.26 | Přečteno: 2888 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Renata Prokešová

Šitím za ekologii

Zvolna šlápnu na pedál šicího stroje. Nová mašinka se tiše rozjede. Pravidelné cvakání, steh je jeden jako druhý. Pomalu posouvám látku a koukám, jak se mi střih kabátu mění pod rukama ... A sakra ...

18.10.2017 v 22:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Jak nalejt stádu sliby do hlavy...

...tak jsem si o víkendu udělala čas, abych se podívala do obálky s kandidáty blížících se voleb. No, a jestli si někdo myslí, že se ze mě stala uvědomělá občanka, tak to ani omylem!

18.10.2017 v 20:20 | Karma článku: 11.90 | Přečteno: 238 | Diskuse

Klára Tůmová

Zmizení kocoura Olího

Přes všechno hlídání dveří se obavy staly realitou a jeden z plyšáků zmizel neznámo kde. Naštěstí pro Olíka i jeho lidi byl jeho pobyt v džungli pražských ulic časově omezen.

18.10.2017 v 18:38 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 203 | Diskuse

Stanislav Jahoda

Babiš není ani Trump, ani Orbán: hraje za sebe a je na straně EU a Sorose

Na iDnes vyšel článek o tom, že si Američané ohledně našich voleb kladou otázku, zda Babiš je český Trump a vydá se cestou Orbána. Babiš není ani jedno – není patriot a hraje pouze za sebe.

18.10.2017 v 15:00 | Karma článku: 30.04 | Přečteno: 590 |

Jan Pražák

Vašek aneb smutný konec jednoho domácího porodu

„Podruhý už mě do porodnice nikdo nedostane,“ svěřila se Stáňa své kamarádce Martě po potvrzení dalšího těhotenství. „Doma budu mít klid a vyhnu se těm problémům, který jsem měla po narození Lukáška.“

18.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 28.89 | Přečteno: 1226 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1456
Být pěstounskou mámou znamená - být stále na stráži a připravena na cokoli.http://pestouni-pestounum.webnode.cz/


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.